LieDM konsorciumo visuotinis susirinkmas ir kasmetinis seminaras

2023 m. gegužės 25-26 dienomis Palangoje vyko Lietuvos nuotolinio mokymosi tinklo LieDM palaikymo ir plėtros konsorciumo narių visuotinis susirinkimas ir seminaras, kuriame dalyvavo 17 aukštųjų mokyklų atstovų.

LieDM konsorciumo visuotinio susirinkimo metu buvo aptarti finansiniai ir veiklos klausimai: patvirtintas patikslintas biudžetas ir narių mokesčiai, aptartas antrojo pusmečio veiklos planas ir renginys, skirtas paminėti LieDM tinklo jubiliejui.

LieDM seminarą atidarė LieDM konsorciumo Valdybos pirmininkė Elena Vainikevičienė, atstovaujanti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai. Ji pasveikino dalyvius ir pabrėžė tarpinstitucinio bendradarbiavimo bei nuotolinio mokymosi technologijų plėtojimo svarbą Lietuvos švietimo sistemoje.

Pirmąjį seminaro pranešimą „EdTech projekto eiga ir ateities perspektyvos” skaitė EdTech centro vadovė Indrė Šuolienė. Dalyviai sužinojo apie naujausius technologinius sprendimus ir ateities iššūkius, susijusius su švietimo sektoriumi.

Gytis Cibulskis iš Kauno technologijos universiteto (KTU) pristatė KTU vykdomus tarptautinius projektus, jų tikslus bei planuojamus rezultatus, taip pat pasidalino patirtimi, kokią naudą e. mokymosi technologijų centrui atneša aktyvus įsitraukimas į projektinę veiklą.

Dr. Gražina Droessiger iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto moderavo diskusiją „EdTech projekto įgyvendinimas – kaip mums sekasi?”. Ši sesija buvo skirta aptarti, kaip skirtingose institucijose vykdomas “EdTech” projektas, sužinoti, su kokiais iššūkiais buvo susidurta įgyvendinant projektą, ir pasidalinti gerąja patirtimi.

Vienas iš įdomiausių pranešimų, kurį skaitė dr. Saulius Preidys iš Vilniaus Universiteto, buvo skirtas „Dirbtinio intelekto taikymui studijose ir ne tik”. Pranešimo metu buvo aptarti dirbtinio intelekto (DI) taikymo privalumai ir trūkumai, dalyviai pasidalino nuomonėmis ir idėjomis apie DI potencialą studijų ir kitose srityse.

.

Antroji seminaro diena prasidėjo klausimų-atsakymų sesija „Intelektinės nuosavybės teisiniai aspektai edukacinių technologijų kontekste“, kurią moderavo Elena Vainikevičienė. Advokatas dr. Andrius Juškys (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) atsakė į dažniausiai dėstytojų užduodamus klausimus, kylančius kuriant skaitmeninę mokymo medžiagą virtualioje mokymosi aplinkoje MOODLE. Ši sesija padėjo dalyviams išplėsti savo žinias apie Autorinių ir gretutinių teisių įstatymo taikymą švietimo srityje, suteikė galimybę išaiškinti įvairius teisinius intelektinės nuosavybės aspektus bei aptarti konkrečius pavyzdžius.

Tomo Piškino, Kauno Technologijos universiteto atstovo, pranešimas „ZOOM rooms ir MS Teams rooms palyginimas” suteikė klausytojams galimybę sužinoti šių dviejų virtualių konferencijų platformų panašumus ir skirtumus.

Paulius Nomgaudas (Vilniaus Gedimino technikos universitetas) pristatė projektą apie studentų nubyrėjimo prevencijos užtikrinimą.

Dr. Saulius Preidys iš Vilniaus universiteto savo pranešimu tęsė pradėtą temą apie studentų nubyrėjimo prevenciją keldamas klausimą, ar pagelbės duomenų analitika.

Doc. Mantautas Krukauskas, Roberto Becerra (Lietuvos muzikos ir teatro akademija), Aušra Urbaitytė (Kauno technologijos universitetas), Aurelija Okunytė (Vilniaus Gedimino technikos universitetas), Jurgita Rimkienė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) savo pranešimuose apžvelgė MOODLE aplinkos papildinius, įdiegtus ir naudojamus savose institucijose. Tinkamai parinkti ir naudojami įskiepiai suteikia dėstytojams ir studentams papildomų galimybių, pavyzdžiui, taikyti įvairesnius užsiėmimų formatus, taip pat lengvina kurso kūrimą ir valdymą.

Pauliaus Rutkausko (KTU) nuotraukos

Kitos naujienos